Baseball All Conference Teams
EAST DIVISION
East Catholic – Ethan Rainha, TJ Winn
East Hartford – Sam Montovani, Kacin Robinson
Enfield – Braiden Alaimo, Jake Lubanski, Jack Raymond
EO Smith – Aida Gilbert, Joey Winaitor
Manchester – Caleb Camp, Dennis Flores, PJ Ortiz, Angel Rodriguez
RHAM – Sean Connolly, Fayz Baig
South Windsor – Ben Balducci, Andre Goulet, Peyton West, Robby Wunsch
Tolland – Joe Zabilansky
WEST DIVISION
Avon – Chase Beloin, Harrison Engle, David Pengel, Michael Prisco
Conard – Tristan Baron, Brendan Grady, Jack Kane, Declan McCann
Farmington – Chad Rizzo, Jake Skinner
Glastonbury – Cody Heselton, Jayden Sgro
Hall – Chase Hanawalt
Northwest Catholic – Ben Hall
Simsbury – Kyle Flynn, Joe Gugliemino
Southington – Frank Boutot, Colin Crowley, Jaden Maia, CJ Pierce
NORTH DIVISION
New Britain – Alex Cappellucci, Israel Gonzalez, Alex Heidel
Newington – Ben Centurelli, Sam Drozd, Nick Kelley, Jaylin Manson, Josiah Ross
Rocky Hill – Tyler Carlstrom Zach Myers Jaiden Reyes Brendan Whelan
Wethersfield – Justin Bagdasarian, Nick Farrelly, Ethan Lemos, Cam Righi
Windsor – Nate Acabchuk, Luis Collazo, Eli Fangiullo, Austin Oberle
SOUTH DIVISION
Berlin – Evan Gentile, John O’Brien, Max Weber
Bristol Central – Mike Allan, Joe Gratta Aiden Lopez, Nate Pirog
Bristol Eastern – Ben D’Amato
Lewis Mills – Matt Chirumbolo, Jayden Longdin, Thomas O’Connell, Ben Rewenko
Maloney – Jesus Arraez, Tyler Duffy, Raff Rodriguez, Luke Weisenberg
Middletown – Tyler Powell, Eric Wilson
Plainville – Sean Egan
Platt – Zach Baker
2022 Baseball All Conference
EAST DIVISION
East Catholic – Alex Irizarry, Harry Roy
East Hartford – Xavier Quiles
Enfield – Braiden Alaimo, Thomas Kluntz, Tighe Thebodeau,
EO Smith – Aiden Gilbert, Joey Winakor
Manchester – Mason Cycenas-Heimer, Dylan Jackson, Gio Morales, Mark Osario
RHAM – Fayz Baig, Bradley D’Amico, Mike Poncini
South Windsor – Ben Balducci
Tolland – Nate Bowes, Matt Haggerty, Joey Keane, Adam Pivacek
NORTH DIVISION
New Britain – Elian Collado
Newington – Shaun Callahan, Alex Cappellucci, Conor Daly, Gavin Gray, Austyn Howe, Josaih Ross
Rocky Hill – Tyler Carlstrom, Ben Centurelli, Brendan Whalen
Wethersfield – Ethan Lemos, Anthony Pretter, Cam Righi, Noah Terzo
Windsor – Nate Acabchuk, Eli Fangiullo, Mason Glickman, Jonathan Lattimer, Breon Parker Jr, Aiden Serrano
SOUTH DIVISION
BERLIN- SAL DASTOLI, KASEY OULETTE, KYLE HYDE
BRISTOL CENTRAL – FRANK SPIRITO, JT CLARK
BRISTOL EASTERN – BEN D’AMATO, JAYDON CHURCHILL
LEWIS MILLS – ALEC VARANO, THOMAS O’CONNELL, BRICE WALDRON
MALONEY – TYLER DUFFY, JOSEPH RODRIGUEZ, RAFF RODRIGUEZ
MIDDLETOWN – RYAN QUINN, TYLER POWELL
PLAINVILLE – BRENNEN STAUBLEY
PLATT – BRANDON CAHILL, MATT MERRIGAN, NELSON RONDON, OMMY VELEZ
WEST DIVISION
Avon – Emmett Borenstein
Conard – Nick Kane, Jake Samela, Matt Santoro
Farmington – Brendan Kelly, Garrett Snyder
Glastonbury – Daniel Cantafi, Drew Curto, Owen Stephens
Hall – Alex Ciafone, Joe Dooley, Tommy LaSpada, Tucker Redden
Northwest Catholic – Riley Carew, Luke Rice
Simsbury – Mitch Wallman
Southington – Vincent Borghese, Justin Chiulli, Jaden Maia, Jackson Rusiecki
NORTH Region
Bloomfield – Jaden Hendricks
Hartford Public- Yosmar Rosario
New Britain – Michael Gajda, Danny RIvera, Rufino Santiago
Newington – Ethan Errera, Gunnar Johnson, Jack Kelly, Jon Pyne
Rocky Hill – Justin Fraleigh, Tyler Schiavone
Wethersfield – Mark Bagdasarian, Matt Bagdasarian, Brandon Bukowski, Hunter Dombal, Roan Moran, Derek Tenney
Windsor – Clark Churchill, Zach Giguere, Isaac Rosario
SOUTH Region
Berlin – Mark Addamo, Paul Amore, Adam Bilinsky, Gianni Fanelli, Ryan Hyde
Bristol Central – Evan Bouchard, Gavin Greger, Jacob Santiago
Bristol Eastern – Jagger Duquette
Maloney – Elliot Good , John Vumback
Middletown – Ryan Conklin, Kobe Watanabe, Logan Wenzel
Plainville – Brady Callahan, Alec Couture, Tyler St Onge
Platt – Jack Clancy, Ethan Dudley, Cameron Germe
EAST Region
East Catholic – Emilio Acosta, Anthony Mozzicato, Frank Mozzicato
East Hartford – Jarod Dalrymple, Julian Gonzalez, Alessio Pressamarita
Enfield – Devon Edwards, Matt Falk, Brett Reedy, Jake Timme
E.O. Smith – Jack Molloy, Jared Stearns
Manchester – Cameron Barry, Marc Provera
RHAM – Sean Casey
South Windsor – Marco Anastasi, Nicholas Darby, Zachary Donahue, Hunter Pasqualini
Tolland – John Gtriffin
WEST Region
Avon – Max Raha
Conard – Matt Beazoglou, Emmett Coco, Ryan Farley
Farmington – Tyler Cortland, Jake Dunst, Jackson Ferrigno
Glastonbury – Noah Diamond, Jack DiLauro, Mike Feeney, Chris Fisher
Hall – Griffin Van Rye
Northwest Catholic – Chase Rancourt
Simsbury – Ryan Caulfield, Jack Donofrio, Dylan Leonard
Southington – Jake DelMonte, Jake Neuman, Andrew Paradis, Jake Romano
NORTH Region
Bloomfield – Mark Coley
Bulkeley – Jason Bonilla
Hartford Public – Luis Zayas
New Britain – Will Homar, Daniel Rivera, Rufino Santiago
Newington – Ethan Errera, Gunnar Johnson, Jack Kelley, Joey Zawisza
Rocky Hill – Matt Rados
Wethersfield – Mark Bagdasarian, Tim Blaisdell, Tyler Fote, Jimmy Sullivan, Derek Tenney
Windsor – Jeremy Nunes, Novian Rivera, Alex Rosario, Jaret Tambling
SOUTH Region
Berlin – Nick Carroll, Gianni Fanelli, Ryan Hyde, Adam Willametz
Bristol Central – Austin Brown, Alec Diloreto, Steve Warkoski
Bristol Eastern – Jagger Duquette, Cory Fradette, MacGregor Goulet, Josh Nohilly
Maloney – Joe Golebiewski
Middletown – Ryan Conklin, Jake Radziewicz, Noah Valeriano
Plainville – Jordan Bishop, Nate Michalek
Platt – Jake Baker, Carson Coon, EJ Dudley
EAST Region
East Catholic – Jake McDowell, Anthony Mozzicato, Matt Smith
East Hartford – Jarod Dalrymple, Mark Damaschi, Julian Gonzalez, Alessio Pressamarita
Enfield – Zach Healy, Kyle Menaker, Brett Reedy
EO Smith – Jack Molloy, Clay Tamburri
Manchester – Dylan Benton, Evan Kirch
RHAM – Dylan Wawruck
South Windsor – Zach Donahue, William Nowak, Hunter Pasqualini, Jason Ray
Tolland – Robert Gagnon
WEST Region
Conard – Anthony Carabello, Colby Jones, Dominic Niman
Farmington – Dante Colagiovanni, Zac Conrad, Alex Sowinski
Glastonbury – Jack Dilauro, Chris Fisher, Ryan Molinari
Hall – Chase Jeter, Colin Kuzia
Northwest Catholic – Luke Fox, Colby Lytle, Shayne Rice
Simsbury – Jack Donofrio, Tate Valerio, Brandon White
Southington – Dylan Chiaro, Jeremy Mercier, Andrew Paradis
NORTH Region
BLUE Division
East Catholic – Vincent Caccavale, Dan Glendon, Zach Simone, Matthew Smith
East Hartford – Jarod Dalrymple, Mark Damaschi, Janiel Ramirez
Hartford Public – Luis Zaya
Manchester – Dylan Benton, Edison Galan
South Windsor – Ben Custer, Zach Donahue, William Nowak
WHITE Division
Bloomfield – Mark Coley
Enfield – Jeff Falk, Jeff Kilty, Kyle Menekar
EO Smith – Jake Stearns, Andy Wasilefsky
Tolland – Matt Curtis, Rob Gagnon, Clay Keane, Cody Ouellette Jacob Simon Dan Steiner
Rockville – Tim Baczanski, Shane Bogli, Adam Muzsi
CENTRAL Region
BLUE Division
Conard – Joe Celio, Dominic Niman
Glastonbury – Drew Heymann, Andrew Botelho
Hall – Chase Jeter, Patrick O’Keefe, RJ Michaels
Simsbury – Jack Donofrio, Brandon White
Southington – John Mikosz, Jon Gray, Matt Sciota, Jake Babon
WHITE Division
Avon – Connor Harris, Justin Olson, Jeremy Zarwanski
Farmington – Zac Conrad, Troy Dunnam, Brooks Mihalek
Northwest Catholic – Luke Fox, Drew Hungerford, Rob Matson, Shayne Rice
Windsor – Jeremy Nunes, Alex Rosario, Jaret Tambling
SOUTH Region
BLUE Division
Bristol Central– Noah Plantamuro, Jeremy Ganavage
Bristol Eastern-Gary Gagnier, Zach Marquis
Newington-Cooper Johnson, Josh Leclair
New Britain-Will Homar, Danniel Rivera, Josh Garcia, Rufino Santi
Wethersfield – Jimmy Sullivan, Michael Santiago, Tim Blaisdell
WHITE Division
Berlin – Gianni Fanelli, Cody Lacasse, Mike Patterson, Matt Vernacatola
Maloney – Kyle Carlson, Elliot Good, Seb Grignano, Jeff Massicotte
Middletown – Mike Gaboury
Plainville – Robert Munson, Jon Olson
Platt – Mannash Carlson, Cameron Coon, Carson Coon, Cameron Germe
NORTH Region
BLUE Division
East Catholic – Tyler Flanigan, Danny Glendon, Andrew Iannucci, Jimmy Titus
East Hartford – Frantz Innocent
Hartford – Danny Diaz, Eddy Rosado
Manchester – Dylon Benton, Jay Frankovitch, Tom Precourt
South Windsor – Alex Rodriguez, Tommy Sand, Jacob Siracusa
WHITE Division
EO Smith – Brandon Desautels, Marcus Fry,Anthony Stigler, Andy Wasilefsky
Fermi – Brian Cunningham, Dan Neal, Josh Pasini
RHAM – Nick Cullen, Sam Gagnon
Rockville – Shane Bogli, Caleb Tourtelotte
Tolland – Matt Curtis, Nick Paasch, Jacob Simon, Tom Slane
CENTRAL Region
BLUE Division
Conard – Joe Celio
Glastonbury – Andrew Crodova, Ian Halpin, Ryan Molinari
Hall – Tim Dickson, Omar Montalvo, Danny Roth
Simsbury – Jack Donofrio, Nate Eberly, TJ Nicholson
Southington – Drew Farkas, John Mikosz, Ryan Sheehan
WHITE Division
Avon – Sean DelGallo, Ian McDonald, Justin Olson, Jeremy Zarwanski
Bulkeley – Neify Mercedes, Jose Zayas
Farmington – Derek Duffy, Joe Nadel
Northwest Catholic – Justin Gallicchio, Rob Matson, Tom Muecci, Tyler Rice
Windsor – Alex Rosario
SOUTH Region
BLUE Division
Bristol Central – Jordan Banks, Noah Plantamuro
Bristol Eastern – Nate Carney, Nate Hickey, Adrian James, Zach Marquis
New Britain – Jakari Pellegrini, Lewis Robinson, Alex Silva
Newington – Ben Maycock, Joey Zawisza
Wethersfield – Michael Santiago, Brian Vieira
WHITE Division
Berlin – Andrew Charbonneau, Brendan Ebert, Alan Guild, Cote Libby, Nick Naples
Maloney – Mike Charest, Seb Grignano
Rocky Hill – Kevin Larkin, Trevor Whalen
Plainville – Cam Bielawski, Jon Lindgren, Mike Wiszniak
Platt – Cameron Coon, Carson Coon, Jason Sullivan
NORTH Division
East Catholic – Clay Felice, Brandon Fox, Danny Glendon, Logan Greene, Jimmy Titus
East Hartford – Manuel Alejandro
Glastonbury – Matt Delmastro, Ian Halpin, Joe Mercier, Ben Woodard
Manchester – Kevin Lynch, David Stiehl
South Windsor – Devin Sanchez, Zack Sultar
Wethersfield – Matt Garcia, James Sullivan
Windsor – Connor Johnson, Connor Morgan, John Nolan, Alex Simon
SOUTH Division
Berlin – Jared Gallagher, Nick Naples, Alec Norton, Logan Taricani
Bristol Central – Noah Cruz, Jerry LaPenta
Bristol Eastern – Nate Carney, Jake Collelo, Tom Curtin, Austin Dias, Jordan Lowrey
Bulkeley – Neify Mercedes
Maloney – Mike Charest, Cam Fahey, Logan Hayes, Andrew Hendrickson
Middletown – Jared Pflaumer
Plainville – John Lindgren, Mike Munson, Brett Snowden
EAST Division
WEST Division
Conard: Jordan Muchin
Farmington: Noah Gulino, Dom Alfano, Jeff Crook
Hall: Neil Kelley, Danny Roth
New Britain: Will Homar, Elvin Silvam Lewis Robinson, Tyler Gibbs
Newington: Ben Maycock
Northwest Catholic: Hunter Tralli, Justin Gallichio, Evan Michalek
Simsbury: Jordan Whally, Jack Patrina, Jack LaVigne
Southington: Zac Susi, Brett Shaw, Drew Farkas
NORTH Division
East Catholic: Tyler Gammie, Brandon Fox, Logan Greene
East Hartford: Joshua Velasquez
Glastonbury: John Russell, Nate Mandell, Andrew Takahashi, Ian Halpin
Manchester: Evan Rodrigue, Adam Hahn, Bryton Ferris, Jason Marsh, David Stiehl
South Windsor: Nick Nowak, DJ Linnell
Wethersfield: Ryan Costello, JP Tarascio
Windsor: John Nolan, Alex Simon, Connor Johnson
SOUTH Division
Berlin – Darren Grabowski, Alec Norton, Kyle Naples, Jared Gallagher, Mitch Williams,
Bristol Central – Jarrett Michaels, Tony Nicoletti,
Bristol Eastern – Jake Colello, Nate Carney, Jourdon Wydra
Bulkeley – Christian Taveras
Maloney- AJ Hendrickson, Mike Gulino, Mike Charest, Hector Gonzalez,
Middletown – Malcolm Alleyne, Jared Pflaumer
Plainville – Rob Pezzulo, Shane Pugliese
Platt – Dmitri ODonnell
EAST Division
EO Smith – Hunter Hamlin, Alex Cornell, Mark Tumosa, Kyle Quenzer, John Nollet
Fermi – Greg Kraucunas, Brian Cunningham
HPHS – Henry Villa
RHAM – Tyler Brett, McLane Hill
Rockville – Jon Frank, Brian Ducas
Rocky Hill – Spencer Bunting, Tom Seaver, Chris Bouchard, Brandon Grover, John Zawisa
Tolland – Dallon Asnes, Ben Clough, Tyler Lechman
WEST Division
Conard – Jordan Muchin, Alex White
Farmington – Ivan Guadalupe, Jack Roy
Hall – Dan Nunes
Newington – Nick Sanford, Isaiah Rivera
New Britain – Kevin Dukes, Malcom McCleod, Hugh Crundwell
Northwest – John Arel, Taylor Luciani, Hunter Tralli
Simsbury – Frank Gregoire, Jack Patrina, Jordan Whaley
Southington – Joe Rivera, Kyle Cole, Zach Susi, Joe Daigle
NORTH Division
East Catholic – Tyler Aprea, Tyler Gammie, Andrew Stutts
East Hartford – Steve Martel, Jason Charette
Glastonbury – Jack Halpin, Carter Marshall, Michael Surface, Kyle Maglio, Michael Conti
Manchester – Evan Rodrigue, Brandon Fox, Ryan Dube
South Windsor – Nick Nowak , Mike Bastis
Wethersfield – Brenden Smith, Ryan Peterson, Ryan Costello
Windsor – Casey Johnson, Khalil Griffith
SOUTH Division
Berlin – Connor Bennett , Mitch Williams
Bristol Central – Matt Blandino, Mitch Guilmette, Jake Martel, Justen Jakubiak, Kyle Pileski
Bristol Eastern – Dave Sills, Diondrey Sapp
Bulkeley – Olvic Mercedes
Maloney – Mike Bonaiuto, Dallas Defrancesco, Dan Berger, Mike Gulino
Middletown – Malcolm Alleyne, Jared Pflaumer
Plainville – Tyler Pina, Matt Thomas
Platt – Tyler Lavalle, Brandon Valentin
EAST Division
Bloomfield – Justin Rodriquez
EO Smith – John Nollet, Mark Tumosa, Hunter Hamlin
Fermi – Dan Brunetti , Alex Zachary
Hartford Public – Henry Villa
RHAM – Travis Salois, Baylor LaPointe, Mario Fontanella, Will Dalton
Rockville – Kurt Annelli
Rocky Hill – Spencer Bunting, Brandon Grover, Tom Seaver, Chris Bouchard
Tolland – Dallon Asnes, Chris Byam. Casey Linton, Tyler Lechman
WEST Division
Conard – John Dinucci, Charlie Fischer, Brendon Rossmeisl
Farmington – Tyler Hoffman, Justin Rappaport
Hall – Will Cook, Jacob Kochen
New Britain – Kevin Dukes, Bryant Morander
Newington – Patrick Meucci
Northwest Catholic – John Arel, Michael Crispino, Brendan Fox
Simsbury – Andrew Girard, Frank Gregoire
Southington – Brett Susi, Matt Dinello, Joe Rivera, Ted Shaw, Matt Sirois
NORTH Division
East Catholic – Alex Fulco, K.C. Carrone
East Hartford – Joel Roman, Alan Schiff, Jeremy McDermott
Glastonbury – Michael Conti, Jack Halpin, Carter Marshall
Manchester – Max Dougan, Ryan Dube
South Windsor – Dan Bettigole, Brian Finnegan, Derek Pike, Robbie Linnell
Wethersfield – Matt Lis, Brendan Smith, Dylan Ratti
Windsor – Mike Cookson, Jay Nunes, Joey Phelps
SOUTH Division
Berlin – Tim Norton
Bristol Central- Jerry Albino, Matt Blandino, Connor Hayes, Kyle Kolakoski, Eric Roman, TJ Wyrebek
Bristol Eastern – Tyler Bush, Connor Fitzsimons, Diondrey Sapp
Bulkeley – Olvric Mercedes
Maloney – Mike Bonaiuto, Dallas DeFrancesco, Tyler Donnan, Kevin Hall
Middletown – Malcolm Alleyne
Plainville – Tom Dinda, Chris Kuzia, Matt Thomas
Platt – Ryan Thayer
EAST Division
Fermi – Alex Zachary, Chaz Millett
RHAM – Baylor LaPointe, Travis Salois, Mario Fontanella, Scott Anderson, Casey Barrett
Tolland – Dallon Asnes, Brett Ackerley, Ethan Sikoski, Chris Byam
Rocky Hill – Jeff Osak, Spencer Bunting, Shawn McKinnon, Chris Bouchard
Rockville – Chris Watts, Jon Frank
EO Smith – Alex Lefevre, Lucas Minuitti
Hartford Public – Jonathon Santiago
WEST Division
Conard – John Dinucci, Brendon Rossmeisl, Max Vogel-Freedman
Farmington – Johnny Arcidiacono
Hall – Zack Becker, Pat Kearney, George Lund
New Britain – Greg Boncek, Nestor Velazquez
Northwest Ctholic – Mac Crispino, Dan Errico, Aaron Wilson, Mike Wine
Newington – Pat Meucci, Jon Snyder, Sam Tinkham
Simsbury – Josh Holihan
Southington – Matt DiNello, Ben Nichols, Justin Robarge
NORTH Division
South Windsor -Anthony Garcia, Pete Haggerty
East Catholic- Tucker Panciera, Kelvin Sims, John Brownell, Mike McMahon
Wethersfield – Mike Krukiel, Mike Kelly
East Hartford – Joel Roman, Alan Schiff
Glastonbury – Connor LeBlanc, Kyle Richards, Jack Halpin, Jack Sellew, Jason Katz
Windsor – Devin Over, Albert Nunes, Wesley Hurty
Manchester – Max Dougan,Travis Mistretta
SOUTH Division
Berlin – Austin Barnes, Will Matuszak, Brendan Germano, Tim Norton
Bristol Central – Tyler Cyr, T.J. Wyrebek, Matt Blandino
Bristol Eastern – Tyler Bush, John Pastyrnak, Steve Delcegno, Steven Julius
Bulkeley – Cristian Rodriquez
Maloney – Kevin Hall, Brandon Webb, Ryan Maloney
Middletown – Jason Sinagra, Josh Strohm
Plainville – Dylan Chasse
Platt – Ryan Thayer
EAST Division
Fermi – Trevor Breton, Jeff Kraucunas, Chaz Millett, Alex Zachary
EO Smith – Dave Keplesky, Alex Lefevre
Hartford Public – Justin Cruz
RHAM – Brett Dootson, Baylor LaPointe, Kyle Schilling, Connor Tluck
Rocky Hill – Dan Bouchard, Adam Marzilli, Jeff Osak
Rockville – Bryan Leonard, Patrick Witham, Kevin Babcock, Kamyno Royal
Tolland – Corey Keane, Nick Cassarino
WEST Division
Hall – Andrew Mullin
Conard – Reid Gustafson
Farmington – Pat Wollenberg, Carson Helms
Southington – Ben Nichols, Chris Lee, Sal Romano, Joe Sullivan
Simsbury – Matt Quintana, Kyle Decker, Josh Gowdy
NWC – Matt Dâorsi Aaron Wilson
Newington – Cole Bryant, Tyler Barrett
New Britain – Albert Pienkowski, Matt Martinez, Bryan Rivera, Kian Downes, Allen Nunez
NORTH DIVISION
East Catholic – Corey Livingston, Shawn Eagan, Tucker Panciera, Matt Boulay
Glastonbury – Jim Hill, Chris Duverger, Mike Habzda
Manchester – Dan Barzottini, Travis Mistretta, Max Dougan
East Hartford – Kyler Jesanis, Luis Davila
South Windsor – Anthony Garcia, Pete Haggerty, Derek Pike
Wethersfield – John MacGovern, Brendan Lynch
Windsor – Devin Over, Pat Barnet, Aaron Baker
SOUTH DIVISION
Berlin – Anthony Marzi, Zack Parsons
Bristol Central – Brett Clark, Tyler Cyr, Austin Howard, Craig LeJeune, Matt Maynard
Bristol Eastern – Steve Adams, Steve Chamberland, John Pastyrnak
Bulkeley – Gabe Soto
Maloney – Kevin Hall, Zak Sokolis, Brandon Webb
Middletown – Jason Sinagra
Plainville – Connor Phaneuf, Michael Thomas
Platt – Mike Barillaro, Nate LaBissoniere, Ryan Thayer
EAST DIVISION
Fermi – Matt Keene, Chaz Millett, Matt Mayo, Trevor Breton
E.O. Smith – Alex Bryce, Dave Keplesky
Rockville – Chris Messenger, Steve Monanghan, Austin West, Kevin Babcock
Hartford Public – Jomar Santiago
RHAM – Kyle Schilling, Ryan Pandolfi, Pat Doolittle, Eric Anderson, Tyler Repoli, Andy Doolittle
Rocky Hill – Dan Bouchard, Dan Palazzo
Tolland – Nick Cassarino
WEST DIVISION
Conard – Chris DeMorals, Adam Roderick
Farmington – Mike Pendergast, P.J. Galvin
Hall – Dan Minnes, Nick Sanford
Newington – Cole Bryant, Tyler Barrett
New Britain – Chris Linares, Colin McLeod, Albert Pienkowski
Northwest Catholic – Andy Beaule, Jason Moore, Tom Bourdon, Patrick Dornfield
Simsbury – Colby Vanderbeck, Mark Medico
Southington – Sal Romano, Dylan Danko, Ryan Govoni
Baseball All Conference 2009
Simsbury: Mike Zeiner, Rich Graef, Patt Briggs, Brian Capp
East Hartford: Joel Roman, Sam Alejandro
Manchester Max Dougan, Jeff Cate
Southington Mark Cole, Kevin OâBrien, Dylan Danko, Eric Lemke
Glastonbury David Johnston, Ben Sellew, Spencer Haymond, Kevin OâConnell
New Britain Allen Nunez, Chris Linares, Mike Boughton, Bryan Rivera
CCC South
Bristol Central: Dan Owsianko, Tyler McIntyre, Craig Lejeune, Mat Niedzweicki, Mike Methot, Jimmy Hahn
Maloney: Josh Lovely, Scott Rowe, Zachary Sokolis, William Haggett
Bristol Eastern: Alan Pastyrnak, Marcus Cinotti
Newington: Shane Leupold, Nick Diorio, Cole Bryant, Tyler Barrett
Platt: Derek Drag, Donald Crook, Josh Rita, Joseph Winoski
CCC East
Fermi – David Testoni, Spencer Roy, Matt Mayo, and Matt Keene
E.O. Smith – Alex Bryce and David Kaminsky
Hartford Public – George Veras, Javier Vargas, Dante Felix, and Carlos Santiago
Rockville – Cody Banforth, Alex Caine, and Austin West
South Windsor – Adam Scanlon, Rick Weil, Patrick McMahon, Bryan Tatelman, and Nick Garafolo
Bloomfield – Scott Dulaire and Betram Underwood
CCC West
Wethersfield – Chris Thiebeault, Austin Musson, and Dillon Walsh
Conard – Jesse Abels, Brian Fracasso, Chris DeMorais, and Dino Balesano
Hall – Geoff DesRosiers, Nick Sanford, Dan Minnes, Zachary Lenkiewicz, and Riley Carroll
Windsor – Ravi Bhut and Jeremy LeClair
Farmington – Ed Moehringer, David Dubay, Rob Cerniglia, and Matt Andreana
2008 Baseball All Conference
North
Simsbury – Alec Tanida, Rich Graef, Pat Briggs, Mike Zeiner, and Jeff Richardson
Glastonbury – Dan Demeo, Mike Karanda, and Josh Barett
New Britain – Juan Bisono and Carl Winkler
Manchester – Joe Stutts, Joe Moreau, Dan Leiberis, and Paul Dougan
Southington – Dan Hodges, RJ Ingriselli, Garrett Cooper, and Alex Vivian
East Hartford – Perry Russo and Mike Rivera
South
Bristol Eastern – Brett Anderson, Kevin Spatkowski, David Casanova, Stephen Clout, and Matthew Roche
Newington – AJ Lowers, Ryan Carroll, and Michael Heppie
Bristol Central – Dan Owsianko, Craig Lejeune, Brian Godbout, Matt Coyne, and Joseph Dolan
Platt – William Maloney, Donald Crook, and Derek Drag
Maloney – Kevin Zimmer, Joshua Lovely, and Dominic Calistro
Bulkeley – Jose Delgado Jr.
East
Fermi – Erik Bergstrom, Spencer Roy, and Matthew Mayo
E.O. Smith – Neal Manaskie, Alex Bryce, Mike Thatcher, and David Kaminsky
Hartford Public – Javier Vargas, George Veras, Tomas Olivo, and Charna Maldonado
Rockville – John White, John Carlson, Jacob Stokes, and Alex Caine
South Windsor – Adam Scanlon, Kyle Hall, Zac Cerra, Bryan Tatelman, and Nick DeVita
West
Wethersfield – Mike Morrissette, Pete Brzicki, Ben Baldwin, Tyler Walsh, and Brandon Dillon
Conard – Andy Gilbert, Tom Miceli, Joe Meucci, Dino Balesano, and Brian Fracasso
Hall – Geoff DesRosiers, Nick Winn, Nick Sanford, Dan Minnes, and Colin Sitarz
Windsor – Ravi Bhut, Mike Lawlor, and Jeremy LaClair
Bloomfield – Edwin Carrillo and Sammy Rodriguez
CCC Baseball All Conference 2007
CCC East Baseball All Conference 2007
Fermi – Andrew Hines, Anthony Sarno, A.J. Keene
E.O. Smith – Rick Simonsen
Hartford Public – Maynor Chavez, Jesus Cortes, George Veras, and Javier Vargas
Rockville – Matt Reagan, Jacob Stokes, John White, and John Carlson
South Windsor – James McGowan, Adam Scanlon, Zac Cerra, Ryan Stanley, Sean Lopata, and Erik Donofrio
CCC North Baseball All Conference 2007
Simsbury – Ted Zentek, Rob Nicol, and Pat Riggs
Glastonbury – Zack Cloft, Eric Fredette, Jeff Baice, and Rocco Grande
New Britain – Corey Rossignol, Pedro Acevedo, and Dave Lazicki
Manchester – Joe Moreau, Andy Kravontka, and Paul Dougan
Southington – Luke Schumacher, Tim Schumacher, Matt Giovoni, Billy Thomas, and Chris Cannata
East Hartford – Sean Thomas and Brian Harris
CCC South Baseball All Conference 2007
Bristol Eastern – Bryan Wyrebeck, Brett Anderson, Dave Casanova, and Tim Georgen
Newington – Jeff Perillo, Brett Gotowala, John Ferreira, and Sachin Amin
Bristol Central – Mitch Rossi, Jeremy Raducha, Matt Coyne, Justin Tacinelli, Marco Ross, and Matt Beaudoin
Platt – Dan Pascale, Mike Pascale, and Ryan David
Maloney – Dom Calistro, Justin Proctor, and Joe Petitte
CCC West Baseball All Conference 2007
Wethersfield – Mike Morrissette, Pete Brzicki, Ben Baldwin, and Austin Musson
Conard – Jeff Keenan, Tom Micelli, Brett Ehnot, Joe Meucci, Matt Downey, and Kevin Forbes
Hall – Chris McGrath, Mike Rempe, and Connor Carroll
Windsor – Mike Lawlor, Eric Jain, Anthony Rizzo, and Ron Narcisse
Bloomfield – Sean Walker, Quentin Narcisse, and Eric Balcanoff